Back to All Events

XV KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 7 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile, pod patronatem Prezydenta Miasta Piły odbył się finał XV Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów pilskich szkół podstawowych.

Celem konkursu jest rozbudzenie wśród dzieci zainteresowania językiem obcym, nauczanym w szkole, podniesienie znajomości języka angielskiego oraz wiedzy o kulturze krajów angielskiego obszaru językowego. Zadania testowe sprawdzają umiejętność rozumienia tekstu, zastosowania struktur językowych w sytuacjach codziennych, wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych.

Eliminacje przeprowadzone w szkołach wyłoniły 33 finalistów. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów z jedenastu szkół podstawowych.
Komisja w składzie: pani Anna Lisowska, pani Małgorzata Tubilewicz, pan Mateusz Pazdej wyłoniła 3 laureatów i przyznała 5 wyróżnień.

Laureaci Konkursu
I miejsce Oskar WRZESZCZ SP7

II miejsce Paweł Przybylski SP6

III miejsce Maria Łuszkiewicz SP STO

Wyróżnienia:
Oliwier Pownug SP7, Antoni Guss SP6, Barbara Błoszyk SP STO,
Maria Ziemann SP STO, Lena Budzyńska Salezjańska SP.

Zmaganiom konkursowym przyglądała się Pani Beata Szymańska, dyrektor szkoły, która podkreśliła znaczenie posługiwania się językami obcymi a szczególnie językiem angielskim we współczesnych realiach. Sponsorami nagród byli wydawnictwo Macmillan Polska oraz pani Anna Lisowska, organizator.

Organizator Konkursu
Anna Lisowska