Back to All Events

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2 kwietnia 2021

2 kwietnia 2021

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu klasa Ib wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Lempert oraz Panią Anną Szczap brała udział w Ogólnopolskim Projekcie „Jesteśmy różni, lecz równie ważni".

Głównym celem projektu było podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat Autyzmu oraz Zespołu Aspergera. Zadaniem klasy było wykonanie pracy plastycznej związanej z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, a następnie wysłanie jej do organizatora projektu - Przedszkola Niepublicznego Akademii Przedszkolaka w Siewierzu. Dzieci poradziły sobie z zadaniem celująco. Wykazały się dojrzałą postawą oraz wrażliwością.

Udział w projekcie był znakomitą okazją do tego, aby dzieci od najmłodszych lat miały świadomość, że są wśród nich różne dzieci, jednak każde z nich jest równie ważne.